Wieczór Papieski

2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy XIV rocznicę odejścia naszego papieża świętego Jana Pawła II do domu Ojca. Z tej okazji ani dyrektor Marzena Kubiec , nauczyciele, mieszkańcy gminy, strażacy, przedstawiciele szkolnej drużyny harcerskiej, młodzieżowej drużyny strażackiej, młodzież szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych i tradycyjnie pan wójt Zbigniew Janik wzięli udział w wieczornicy. Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. dziękczynnej za wielkiego Polaka, a następnie w procesji w kierunku szkoły z modlitwą na Różańcu, którą poprowadził ksiądz proboszcz Adam Pajda. Modlitwę dokończono przy rozświetlonym od zniczy obelisku sw. Jana Pawła II. W budynku szkoły zebrani mogli obejrzeć program artystyczny upamiętniający papieża Polaka i jego przesłanie o miłosierdziu, które przedstawili uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Ramskiej. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali „Barkę” i wysłuchali syreny, która zabrzmiała o 2137 .