SPOTKANIE Z POLICJĄ

W związku z atakiem nożownika w Wawrze i śmiercią 15-o latka, w naszej szkole, odbyło się spotkanie z Przedstawicielką Policji w Busku- Zdroju. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII i klas III a i III b gimnazjum.

Zostały im przypomniane zasady związane z bezpieczeństwem na terenie szkoły i poza szkołą. Uczniowie wiedzą, że po godz.  22.00 nie wolno im przebywać poza miejscem zamieszkania bez zgody, czy obecności opiekuna. Wiedzą również, że nie wolno im na teren szkoły przynosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów, przejawiać agresji i wnosić zakazanych rzeczy czy substancji – zostali zapoznani z odpowiedzialnością karną wynikającą ze złamania tego zakazu. Policjanci poinformowali uczniów o możliwości przewiezienia ich do Izby Dziecka w sytuacji gdy ich zachowanie będzie na to zasługiwało. Przestrzegali przed spożywaniem środków odurzających, alkoholu, paleniem papierosów.

Pani policjantka przypomniała że najwyższą wartością jest życie i zdrowie i to my sami powinniśmy o nie dbać przestrzegając między innymi zasad bezpieczeństwa