Żyj smacznie i zdrowo

winiary logo

Po raz kolejny nasze gimnazjum przystąpiło do V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Winiary ,,Żyj smacznie i zdrowo”.

Żyj smacznie i zdrowo to program, którego celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenia ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenia ich uwagi na ważne problemy społeczne takie jak marnowanie żywności, energii i wody.

W ramach programu podejmowane są również społeczne tematy niedożywiania, a także zmniejszania ilości odpadów,  zużycia energii i wody.

Zajęcia realizowane są w ramach zajęć świetlicowych.

W tym roku szkolnym do udziału w programie zgłoszonych jest cztery klasy, tj. IIIa, IIa, Ia,Ib. Uczniowie uczestniczący w programie dostaną m.in. książeczki kulinarne oraz plakaty informacyjne odnośnie ekologicznego stylu życia.

materiały edukacyjne powstały przy współpracy z metodykami, dzięki temu są zgodne z gimnazjalnym programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów np. biologii czy chemii.

W IV edycji programu wzięło udział ponad 38% szkół gimnazjalnych z całej Polski w tym również nasze gimnazjum. Ponad 3900 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania ponad 126.000 uczniów z 4.500 klas.

Opiekę nad programem objęła Renata Wdowicz