Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

20  marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie, odbyły się Gminne Eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół naszej gminy. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoły podstawowe klasy 4-6  i klasy 7-8 plus gimnazja, musieli wykazać się obszerną wiedzą pożarniczą, rozwiązując test pisemny, na podstawie, którego byli oceniani. Jury konkursu wyłoniło po 3 osoby z każdej grupy wiekowej do dogrywki finałowej. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiła się następująco:

Szkoła Podstawowa Grupa I

1.   Wdowicz Emilia  – SP Gnojno

2.   Maja Mołas  – SP Balice

3.   Marta Wójciak  – SP Gnojno

Szkoła Podstawowa Grupa II plus Gimnazjum

1. Michał Jędrzejowski SP Gnojno,

2. Mateusz Makówka Gimnazjum Gnojno

3. Jakub Chmielewski SP Gnojno

Finaliści będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia w Busku Zdroju . Opiekunem uczniów były: M. Nowak  /grupa II/ i B. Woźniak /grupa I/.

Uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek, nagrody i pamiątkowe dyplomy, których fundatorem był Wójt Gminy Gnojno. Podziękowania składamy  Panu Wójtowi Gminy Gnojno, przedstawicielom Straży Pożarnej oraz Urzędu Gminy.