Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

DBI, którego głównym przesłaniem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci, powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej i od 2004 r. angażuje coraz więcej państw, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Co roku organizatorzy DBI starają się przybliżać dzieciom i młodzieży, a także rodzicom oraz nauczycielom zagrożenia związane z Internetem i sposoby bezpiecznego i konstruktywnego korzystania z sieci.

W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. Dzisiejszy apel miał na celu przypomnieć i uświadomić nam, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu. Pamiętajmy również, że Internet to kopalnia wiedzy, ale i wielki śmietnik, dlatego korzystajmy z niego mądrze!