Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 8 stycznia 2019 roku zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla wszystkich uczniów z Policją. Dzielnicowa przypomniała o różnych zagrożeniach czyhających  na nich w czasie ferii zimowych. Szczególnie skupiła się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu dróg i rzek. Udzieliła wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomniała uczniom o noszeniu odblasków i wspomniała, że młodzież poza domem może przebywać do godziny 22.00. Wspomniała również o odpowiedzialności karnej wobec tych którzy dopuszczą się aktów wandalizmu.

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy aby ferie minęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.